נפגעי השואה בישראל

תפריט
קטגוריות

מהן המצוקות המדויקות של ניצולי השואה בארץ?

ישנן בעיות רבות לקשישים ניצולי שואה החיים כיום בארץ . מהם זכויותיהם של נפגעי השואה אלה ומהו השירות הסיעודי המגיע להם?

נפגעי השואה בישראל, מה אומרים המספרים

בישראל כיום חיים כ – 300,000 ניצולי שואה (מספר זה משתנה באופן דראסטי ככל שנוקף הזמן) בקירוב וכשישית מהם חיים מתחת לקו העוני ולמעשה קיומם הינו בתנאים מחפירים. אוכלוסייה זו סובלת באופן כפול ומכופל מהזנחה ואפליה, הן כאוכלוסייה מבוגרת וקשישה והן מבעיות הנובעות מהיותם ניצולי שואה והמדובר בבעיות בריאות פיזיות, גופניות ונפשיות. לכלל אוכלוסיית נפגעי השואה בישראל אין פתחון פה מספק בארץ והרשויות של המדינה אינן מתייחסות לבעיותיהם ברצינות, עקב חולשתם הכללית והיותם קבוצה שאין משרד או גורם הממונה על בעיותיה באופן ספציפי.

הכרת המדינה בניצולי שואה ובזכויותיהם

מה ראוי להיעשות בנושא

ראוי לפעול לרווחתם וזכותם של ניצולי השואה לאיכות חיים הטובה ביותר בזמן שנותר להם לחיות בינינו. על החברה לפטור אותם מתשלום מס כגון ארנונה, חשמל או מים עד לסכומים מסויימים וכן להעניק להם קצבה מכובדת וראויה בנוסף למענקים כספיים. על המדינה להקציב שירותי בריאות וסל תרופות עשיר לנפגעי השואה הקשישים ונזקקים, כמו גם על שירותי בריאות הנפש שרבים זקוקים להם גם כיום, שנים רבות לאחר המאורע. יש לתת לניצולי שואה את הזכות לנסיעה חופשית בכל כלי התחבורה בארץ.

בעניין סיוע סיעודי – המדינה חייבת לתת דעתה על טיפול סיעודי הולם ולמצוא תקציבים גדולים כדי לממן לנפגעי השואה בישראל סיוע מקיף הקשור לטיפול ע"י מטפל סיעודי מוסמך, עובדים זרים או עובדים סוציאליים רבים אשר יסעד את ניצול השואה הקשיש ויטפל בכל בעיותיו ומכאוביו הרבים לעת זקנה. כמו כן תוכל המדינה להקצות כוח אדם כדי לתפעל את ניצולי השואה מבחינה חברתית וליצור התקרבות לאנשים בחברה ופעילויות להתערות בסביבה בה הם גרים.

צדק היסטורי

ע"י ישום יעיל ונכון של כל האמור לעיל, יעשה צדק היסטורי עם ניפגעי השואה אזרחי מדינת ישראל, אשר קשרו גורלם בגורל המדינה שאכזבה רבים מהם והפקירה אותם לגורלם. ישום התוכנית ייתן לניצולים תחושה של עשיית צדק והשבת כבודם במאבק על ההכרה בזכויותיהם הבסיסיות כגון מגורים, בריאות, מזון, ביגוד וכו'.


מתן שירותי רווחה מסייעת לניצולי שואה ומעניקה סיעוד מושלם ע"י טיפול אנושי ומקצועי. התקשרו אלינו עוד היום ובררו כיצד נוכל לעזור גם לכם או לקרוביכם ואהובכם.

צרו קשר ונעזור לכם בטיפול באנשים שחשובים לכם + תודה:)

תפריט נגישות

בואו נהיה בקשר

דרוש עזרה לקבלת מטפל/ת ?

רוצים לברר את הזכויות לקבלת טיפול סיעודי?

בואו נעבור לטלפון...

הצוות שלנו ישמח לעזור

מחפשים עבודה עם משמעות?

עובדים סוציאלים, מטפלים ומטפלות

בסביבה חמה ובתנאים מצויינים

השאירו כאן פרטים

וניצור קשר בהקדם

גם בעיתות שלום,
וגם מלחמה
אנחנו כאן בשבלכם

הסניפים פתוחים

קבוצת מתן

דגל ישראל

Looking for Purposeful Work?

We are Hiring!

Join Us!