מטפלת סיעודית

תפריט
קטגוריות

חולה סיעודי הוא אדם אשר זקוק לעזרה בצרכים הקיומיים – החל בקימה מהמיטה, ועד מקלחת ועשיית צרכים. אמנם בעבר בני משפחתו של החולה נהגו לטפל בו ולסעוד אותו. אך כיום, כשבני המשפחה הגרעינית בד"כ אינם גרים בקרבת מקום, וכל אחד שקוע בעבודתו ובחייו הפרטיים ואינו יכול להקדיש את כל כולו לעניין, יש צורך בגורם חיצוני אשר יעמוד לרשותו של אותו חולה סיעודי הזקוק לטיפול צמוד, 24 שעות ביממה. נראה כי מטפלת סיעודית היא התשובה לכך.

טיפול בחולה סיעודי זו משרה מלאה

מטפלת סיעודית

 

רבים טועים לחשוב שאפשר להתמודד עם הטיפול באדם חולה המוגדר סיעודי תוך כדי עשיית דברים אחרים, אך תפיסה זו אינה נכונה: לא ניתן להקדיש  לאדם  סיעודי רק כמה שעות ביום, שכן הוא זקוק לעזרה והשגחה לרוב 24 שעות ביממה. אם צריך להאכילו, לקלח אותו, לסייע לו לנוע ממקום למקום ואפילו להפוך אותו במיטתו לעיתים, הרי שמדובר בעניין שמצריך סיוע מלא. זאת ועוד: לא פעם האדם זקוק לסיוע רפואי דחוף, כך שנוכחות של אדם נוסף וקבוע לצדו עשויה להציל את חייו.

 

לכן, מטפלת סיעודית לקשישים מהווה נדבך כל כך חשוב וחיוני הן בטיפול בקשיש הסיעודי והן הסיוע למשפחתו. מטפלת סיעודית מצויידת בכל הידע והכלים הדרושים על מנת לטפל כראוי בחולה סיעודי. חשוב לזכור שמדובר בעבודה קשה למדי, שמצריכה מאמץ רב, הן במישור המנטלי והן מבחינה פיזית, כך שרק אדם המנוסה בכך יוכל לבצע את העבודה כהלכה.

איך לבחור מטפלת סיעודית?

מטפלת סיעודית פרטית צריכה להיבחר בתום בחינה מושכלת ומדוקדקת של קרובי משפחתו של החולה, אשר מכירים אותו היטב. יש לבחור במטפלת בעלת מזג נוח, אשר תהיה קשובה לצרכי המטופל ותסתדר עמו, זאת על מנת שתוכל לבצע את עבודתה על הצד הטוב היותר, מבלי שיתעוררו חיכוכים כלשהם.

כאשר מחפשים מטפלת לאדם סיעודי, רצוי לקבל המלצות שונות, בין אם מדובר בהמלצות של אנשים ברשת, המלצות של חברים או קרובי משפחה; יש לוודא שהמטפלת מצויידת בהיתר תעסוקה מתאים, שכן אחרת הדבר עלול לגרור הסתבכות עם החוק. בנוסף, יש לוודא שהמטפלת אכן עברה את ההכשרה המתאימה על מנת לשמש כמטפלת סיעודית.

עניין ההכשרה הוא עניין חשוב בפני עצמו, שכן הכשרה זו נחוצה על מנת להבטיח כי המטפלת אשר נבחרה תעשה את עבודתה על הצד הטוב ביותר. במהלך הכשרתה המטפלת לומדת כיצד לטפל כראוי בחולה, כיצד להתמודד עם משימות ופעולות מורכבות ואיך להתנהל כראוי כך שהקשיש יזכה לטיפול המקצועי והמסור ביותר.

על ההבדלים בין מטפלת סיעודית ישראלית לבין מטפלת סיעודית זרה

לרוב, החולה וכן גם בני משפחתו יעדיפו מטפלת סיעודית ישראלית, שכן הקשר עמה נגיש יותר, הן לחולה והן עבור בני משפחתו. סביר להניח שקיים מכנה משותף רחב יותר בין החולה למטפלת ישראלית, שהרי שניהם דוברים אותה שפה ושייכים לאותה התרבות.

מצד שני, מטפלת סיעודית מישראל תהיה לרוב יקרה יותר מבחינת תנאי התעסוקה, כך שבמידה ומדובר במשפחה דלת משאבים, סביר להניח שסידור זה לא יתאפשר. בנוסף מטפלת סיעודית ישראלית בדרך כלל מגיעה לשעות סיוע המגיעות לחולה מביטוח לאומי וברגע שהקשיש הסיעודי זקוק לטיפול צמוד 24/7 פתרון זה פחות מתאים עבורו.

מטפלת סיעודית זרה מהווה פתרון טוב למי שצריך טיפול צמוד ושאין בידיו די כסף בכדי לממן טיפול יקר, ולבד מזה – כיום יש מטפלות סיעודיות השוהות בישראל כבר שנים רבות, כך שחלקן שולטות יפה בשפה, מתמצאות בתרבות הישראלית ומודעות לתנאי מזג האוויר השורר כאן, כך שהן עשויות להשתלב נפלא ולהעניק למטופל את השירות הטוב ביותר.

מתן שירותי סיעוד ורווחה היא החברה המובילה בתחום ההשמה של מטפלים סיעודיים, מטפלים זרים ומטפלים ישראלים.
אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר עוד היום. צוות המומחים שלנו ישמח לענות על שאלותיכם ולהעניק לכם ייעוץ מקצועי!

צרו קשר ונעזור לכם בטיפול באנשים שחשובים לכם + תודה:)

תפריט נגישות

בואו נהיה בקשר

דרוש עזרה לקבלת מטפל/ת ?

רוצים לברר את הזכויות לקבלת טיפול סיעודי?

בואו נעבור לטלפון...

הצוות שלנו ישמח לעזור

מחפשים עבודה עם משמעות?

עובדים סוציאלים, מטפלים ומטפלות

בסביבה חמה ובתנאים מצויינים

השאירו כאן פרטים

וניצור קשר בהקדם

גם בעיתות שלום,
וגם מלחמה
אנחנו כאן בשבלכם

הסניפים פתוחים

קבוצת מתן

דגל ישראל

Looking for Purposeful Work?

We are Hiring!

Join Us!