זכויות עובדים זרים

תפריט
קטגוריות

 

מידע כללי בנוגע לזכויות עובדים זרים בארץ

חוקי העבודה במדינת ישראל מגנים לא רק על העובדים הישראלים, אלא גם על זכויות עובדים זרים אשר נמצאים ברישיון ובאופן מוסדר אצל מעסיקיהם הישראלים.
 

אחד הנושאים החשובים ביותר בתחום העסקת עובד הוא הקפדה על מתן חופשות שבועיות וחופשות חגים. הבה ונבדוק למה מחויבים המעסיקים שאצלם הם מועסקים.

חופשות שבועיות עבור עובדים זרים


החוק מחייב לשחרר את העובד ליום מלא מכל התחייבויותיו הרגילות, ומרבית העובדים מבקשים לנצל יום זה ביום ראשון. מעסיקים רבים, ובמיוחד אלו העוסקים בתחום הסיעוד, מוצאים בכך קושי רב, שכן יום ראשון הוא יום עבודה רגיל בישראל. אחד הפתרונות לבעיה זו הוא העסקת עובד ביום המנוחה שלו בתשלום גבוה יותר.

חופשות עובדים זרים בחגים, חופשות שבועיות עבור עובדים זרים

חופשה שנתית של עובדים זרים

העסקת עובד זר אינה פוטרת את המעסיק מחופשות שנתיות של העובד וע"י כך מימוש זכויותיו.
 
 בארבע השנים הראשונות לעבודתו זכאי העובד ל- 14 ימי חופשה, בשנה החמישים ל- 16 ימים,בשנה השישית ל- 18 ימים ואחרי 7 שנות עבודה זכאי העובד הזר ל- 21 לימי חופשה (במידה והעובד מועסק 5 ימים בשבוע, יהיה זכאי לפחות ימי חופשה שנתיים).
 
הטבלה הבאה מראה כמה ימי חופש בשנה לפי וותק במקום העבודה.
 

מספר שנות ותק בעבודה

 
4-1
5
6
7
מספר ימי חופש בשנה
 
14
16
18
21

חופשות לכבוד החגים


העסקת עובדים זרים מניחה 9 ימי חופשה שנתיים, שהם מעבר לחופשות השבועיות והשנתיות של העובדים.

 
ימים אלו יכולים להיות מנוצלים בחגים היהודים או בחגים התואמים את דתם של העובדים. לאחר 3 חודשים של עבודה, יהיה עובד זכאי ל – 9 ימי חופשה בתשלום בתקופת בהן לפי דין מתקיימת מועד חגם. החופשה  יכולה גם להתקיים בחגים  יהודיים ולאו דווקא על פי דת העובד, כל עוד אין חפיפה על  יום המנוחה הרשמי הנהוג.
 
 ישנם עובדים זרים המועסקים לפי שעות (לדוגמה בעבודות כוח אדם לסוגיהן), עובד שיום עבודתו הקבוע מתרחש ביום שנחשב ליום חג, יהיה העובד זכאי לתשלום בגובה שכר קבוע יומי. עובד שהועסק בעת חג זכאי על פי חוק לשכר בגובה 150%.

חופשות עובדים זרים, חופשה שנתית של עובדים זרים

חופשות מחלה


עובדים זרים צוברים מדי חודש יום וחצי של חופשה לצורך מחלה. במקרה של היעדרות בשל מחלה, על המעסיק לשלם דמי מחלה החל מהיום השני של ההיעדרות. למעשה, בכל חודש של עבודה מצד העובד נזקפים לזכותו יום וחצי של מחלה.

 
ניתן לצבור עד 90 יום בדרך זו. חופשות נועדו על מנת לשמור על בריאותו הנפשית והפיזית של העובד, וחשוב להקפיד על מתן חופשות אלו לא רק בגלל שהחוק דורש זאת, אלא גם למען העובד, למען רווחתו האישית והנפשית הנחוצה בכדי להמשיך ולטפל ביקירנו בדרך הטובה ביותר ולא חלילה כנטל.אנו בחברת מתן מתמחים בכל נושאי הסיעוד לסוגיו, כולל עובדים זרים, עזרה סיעודית ועובדים סיעודיים ונשמח להמליץ לכם על דרכים יצירתיות כיצד למלא את מקומו של העובד הזר המטפל ביקיריכם בימים החופשיים שלו.
 
 אנו שומרים בקפידה על כל הזכויות הרבות של עובדים זרים אשר מועסקים דרכנו.

צרו קשר ונעזור לכם בטיפול באנשים שחשובים לכם + תודה:)

תפריט נגישות

בואו נהיה בקשר

דרוש עזרה לקבלת מטפל/ת ?

רוצים לברר את הזכויות לקבלת טיפול סיעודי?

בואו נעבור לטלפון...

הצוות שלנו ישמח לעזור

מחפשים עבודה עם משמעות?

עובדים סוציאלים, מטפלים ומטפלות

בסביבה חמה ובתנאים מצויינים

השאירו כאן פרטים

וניצור קשר בהקדם

גם בעיתות שלום,
וגם מלחמה
אנחנו כאן בשבלכם

הסניפים פתוחים

קבוצת מתן

דגל ישראל

Looking for Purposeful Work?

We are Hiring!

Join Us!